Zákaznická podpora:info@swissten.eu
Měna
CZK
Jazyk
Čeština

Sluchátka

Každý milovník hudby preferuje jiná sluchátka. Nejoblíbenější u všech jsou ale ▶  bezdrátová sluchátka, která vám dodají pocit svobody. Pokud chcete zapomenout na to, že nějaká sluchátka v uších vůbec máte, sáhněte po true wireless sluchátkách. Ta budou ostatně skvělá i na sport. I když i při běhu oceníte ▶ sportovní sluchátka s kabelem. Stačí vyzkoušet. A ti, kteří rádi sahají po moderních trendech jako první, musí rozhodně zkusit ▶ Swissten bezdrátová sluchátka Bone Conduction, která využívají přenos zvuku přes lícní kosti. Takže je nemáte vůbec na uších. Usedáte často za volant? Pak potřebujete pro bezpečné telefonování za jízdyheadset anebo jakákoliv ▶ sluchátka s mikrofonem.

Ke sluchátkům se vždycky hodí kabel. Nejlépe ➡ audio kabel anebo šikovná přechodka z ➡  USB-C či z ➡ Lightning na jack 3,5 mm. Díky ní zapojíte i svá stará sluchátka do moderního mobilu a ušetříte za nová.

Víte, ↪ jak připojit bezdrátová sluchátka k PC? A ↪ jak funguje Bluetooth handsfree do auta? My ano a rádi se o naše znalosti podělíme na blogu. A úplně zadarmo vám k tomu přidáme i rady, ↪ jak správnou volbou sluchátek podpořit svůj sportovní výkon. Za to už těch pár minut čtení stojí. Co říkáte?

DOPRAVA ZDARMA na 499 Kč                       ✅ ZBOŽÍ SKLADEM                          ✅ VRÁCENÍ DO 30 DNŮ                   ✅ ZNAČKOVÉ PRODUKTY

Jak vybrat ta nejlepší sluchátka v roce 2022?

Rozhodně nevsázejte pouze na vzhled sluchátek. I když ten je také důležitý, alespoň pro váš dobrý pocit. Mnohem důležitější je ale vybrat vhodný typ sluchátek, který bude vyhovovat vašim potřebám, a v zájmu vysokého komfortu poslechu se zaměřte také na technické parametry, konstrukční vlastnosti a tvar náušníků.

#ShowMore# 

Jaké typy sluchátek se nabízejí k výběru?

Určitě jste se s mnohým z nich již setkali, ale na první pohled netušili, jaké mají vlastnosti. Přinášíme vám stručné shrnutí:

Bezdrátová sluchátka

Kvůli integrované baterii je nutné je dobíjet, na druhou stranu ale umožňují volný pohyb bez omezení kabely. Bezdrátová sluchátka využijete jak pro poslech hudby, tak pro hraní her anebo na práci. Podle druhu přenosové technologie lze bezdrátová sluchátka rozdělit na:

 • True Wireless sluchátka,
 • Bluetooth sluchátka,
 • Radiofrekvenční sluchátka,
 • Sluchátka na lícní kosti.

Zatímco radiofrekvenční sluchátka jsou díky vysokému dosahu, ale i ceně vhodná spíše pro náročné uživatele, Bluetooth technologie v oblasti bezdrátových sluchátek jednoznačně vede. Dosah připojení Bluetooth sluchátek je v řádech metrů, což plně postačuje pro používání u telefonu, ale i počítače. True Wireless sluchátka jsou pak jakousi podskupinou Bluetooth sluchátek, která je specifická tím, že každý z náušníků může fungovat zcela samostatně a není kabelem ani mostem spojen s tím druhým. Nejčastějším provedením náušníků u True Wireless sluchátek jsou špunty nebo pecky.

Sluchátka k počítači

Jak již název sám napovídá, jsou tato sluchátka používána při práci s osobním počítačem. Mohou být tedy i drátová. Důraz je u sluchátek k počítači ale kladen na pohodlí, protože se předpokládá, že je budete mít na uších delší dobu například při práci. Mnohem lepší volbou než špunty či pecky jsou v tomto případě sluchátka okolo uší. Z hlediska využití lze sluchátka k počítači rozdělit na:

 • Kancelářská sluchátka,
 • Herní sluchátka.

Kancelářská sluchátka jsou určena pro dlouhodobou práci. Vyznačují se tedy nízkou hmotností, drátovým provedením a náhlavním mostem. Jsou vybavena mikrofonem, který umožňuje telefonování. Využívají se nejčastěji v call centrech anebo v běžných kancelářích pro účely videokonferencí.

Herní sluchátka mají nízkou hmotnost, pohodlné náušníky a jejich technické vlastnosti umožňují věrnou reprodukci především basů, což umocňuje dokonalý zážitek ze hry. Mohou být drátová i bezdrátová v provedení nejčastěji okolo uší anebo na uši.

Sluchátka k televizi

Tento typ sluchátek si můžete pořídit v bezdrátovém i drátovém provedení. Záleží na tom, jak moderní televizor doma máte a zda je schopný pracovat s rozhraním Bluetooth audio. Pokud ano, můžete jej klidně spárovat i s běžnými sluchátky k telefonu. Jestliže máte starší typ, volte raději sluchátka drátová, která připojíte prostřednictvím konektoru 3,5 mm jack. Důraz věnujte dostatečně dlouhému kabelu, počítejte s alespoň dvoumetrovou rezervou oproti vzdálenosti televizoru a místa sledování.

Sluchátka k televizi by měla být především pohodlná, proto je lépe než pecky anebo špunty vybírat sluchátka okolo uší či na uši v provedení přes hlavu.

Sportovní sluchátka

U sportovních sluchátek jsou kladeny extrémní nároky především na stabilitu a udržení v uchu. Důležitá je také nízká hmotnost a odolnost vůči vodě a potu. Za tímto účelem se vyplatí sledovat především druhou číslici ve stupni krytí IPxx, která by měla být co nejvyšší. Z hlediska propojení s telefonem můžete volit sportovní sluchátka drátová s konektorem 3,5 mm jack či Lightning anebo oblíbenější bezdrátová, která při sportu nebudou vůbec omezovat. Nejoblíbenějším provedením sportovních sluchátek jsou sluchátka do uší, tedy pecky anebo špunty, které jsou lehké. Někteří sportovci přicházejí na chuť také sluchátkům za uši, která ale musí dobře držet.

Tvar sluchátek podle způsobu jejich uchycení na ucho

Z hlediska provedení samotných náušníků se můžete setkat se 4 základními typy sluchátek:

 • Sluchátka do uší

Odborně se označují jako intraaurální. Jsou určena k zasunutí přímo do ušního kanálu. Setkat se můžete s dvojím provedením – špunty a pecky. Špunty jsou zasunuty hluboko do zvukovodu a díky tomu dochází k dokonalému odrušení okolí. Pecky naproti tomu drží v jeho ústí, takže se hodí spíše do situací, kdy potřebujete okolí alespoň trochu vnímat.

 • Sluchátka na uši

Tento typ sluchátek se přikládá jak je již z názvu patrné, na uši. V odborné literatuře se setkáte s označením supraaurální sluchátka. Jejich nevýhodou je menší pohodlí při delším nošení a také menší schopnost odklonit okolní hluky.

 • Sluchátka okolo uší

Tato sluchátka eliminují nevýhody předchozího typu. Obemykají ucho zvenčí a tím dokonale odruší okolní prostředí. Zároveň je možné je používat dlouhodobě, protože netlačí na ucho. Hodí se spíše na statický domácí poslech, jako studiová anebo herní sluchátka. Nejsou příliš vhodná k častému přenášení.

 • Sluchátka za uši

Sluchátka za uši jsou jakýmsi přechodem mezi sluchátky do uší a na uši. Některé modely sluchátek do uší bývají totiž vybaveny ještě sponkami kotvícími se za zadní část ucha, které pomohou pecky či špunty lépe udržet v uchu.

Existují ještě i sluchátka na lícní kosti, které jsou ale spíše zatím ne příliš často využívaným módním výstřelkem. V naší nabídce máme také jedny. Seznamte se se sluchátky Swissten Bone Conduction. Fungují na principu přenosu vibrací z lícní kosti na drobné kosti středního ucha.

Technické parametry sluchátek

Neméně důležitými parametry sluchátek jsou jejich technické vlastnosti, tedy to, jak sluchátka hrají. Z tohoto úhlu pohledu jsou důležité 3 parametry:

 • Citlivost

Tato vlastnost je zásadní pro maximální hlasitost sluchátek. Je totiž spojena s jejich akustickým výkonem. Proto platí, že čím vyšší citlivost v decibelech (dB) sluchátka mají, tím budou lépe hrát. Na vyšší citlivost spojenou s nízkou impedancí se zaměřte především, hledáte-li sluchátka k telefonu anebo k MP3 přehrávači, což jsou zařízení, jejichž výstupní akustický výkon není sám o sobě vysoký.

 • Impedance

Je udávána v ohmech (?) a její hodnota ovlivní to, jak hlasitě budou sluchátka hrát při konkrétní hodnotě napětí na výstupu. Z hlediska elektrického se vlastně jedná o elektrický odpor. Čím vyšší impedanci budou sluchátka mít, tím budou hrát méně hlasitě, ale reprodukce zvuku bude přesnější. I u tohoto parametru je důležité vzít v potaz zařízení, k němuž chcete sluchátka připojit. Čím nižší výstupní výkon u zařízení předpokládáte, tím nižší impedanci by sluchátka měla mít. Například mobily, přehrávače či notebooky vyžadují sluchátka s nízkou impedancí. U sluchátek k televizi anebo studiových si můžete dovolit impedanci vyšší a vychutnat si i zvukové detaily.

 • Frekvenční rozsah

Tento parametr ovlivňuje to, jaké frekvence budou sluchátka schopna přehrát. Udává se v hertzích (Hz), resp. jejich násobných jednotkách (kHz). Platí, že lidské ucho je schopno rozlišit frekvence přibližně od 20 Hz do 20 kHz. Tento rozsah ale s věkem klesá. Údaj o frekvenčním rozsahu sluchátek by měl být doplněn o hodnotu útlumu způsobujícího pokles hlasitosti na okrajích jejich frekvenčního pásma. Čím bude nižší, tím lépe. Ideální útlum se pohybuje do 3 dB.

 

Nejprodávanější

25 položek celkem
hnědá 5
Novinka
1 299 Kč –23 %
999 Kč

Sluchátka SWISSTEN JUMBO mají výborný zvuk, perfektně sedí na uších a vydrží hrát až 16h. Díky mikrofonu se s nimi dá i telefonovat. Baleno v blistru SWISSTEN.

52510610
sluch 1
Novinka
1 999 Kč –25 %
1 499 Kč

Sluchátka SWISSTEN JUMBO ANC mají díky technologii ANC výborný zvuk, perfektně sedí na uších a vydrží hrát až 16h. Baleno v blistru SWISSTEN.

52510700
jumbo 1
Novinka
1 299 Kč –23 %
999 Kč

Sluchátka SWISSTEN JUMBO mají výborný zvuk, perfektně sedí na uších a vydrží hrát až 16h. Díky mikrofonu se s nimi dá i telefonovat. Baleno v blistru SWISSTEN.

52510600
alupods 1
Novinka
899 Kč –53 %
423 Kč

Luxusní kovová sluchátka SWISSTEN ALUPODS mají čistý zvuk, ovládání hudby i hovoru a dobíjecí pouzdro. Baleno v blistru SWISSTEN.

54300100
minipods1
Tip
799 Kč –13 %
699 Kč

Bluetooth TWS sluchátka s hmotností 5,3 g integrován mikrofon – lze využít jako hands-free nepřetržitý poslech až 4 h Bluetooth 5.1  

54200100
SWISSTEN sluchátka EARBUDS DYNAMIC YS500
245 Kč

kabelová sluchátka s integrovaným mikrofonem délka kabelu 1,2 m minimalistické provedení se špunty plochý kabel odolný vůči zamotání konektor jack 3,5 mm funkce odrušení...

51107002
SWISSTEN Bone Conduction sluchátka na lícní kosti
799 Kč

unikátní technologie přenos zvuku přes lícní kosti bluetooth sluchátka s integrovaným mikrofonem lze využít jako handsfree hmotnost pouhých 16 gramů nepřetržitý...

+ další
51106091
SWISSTEN bluetooth handsfree headset Caller
399 Kč

handsfree set ve špuntovém provedení hmotnost 7 gramů možnost spárovat přes Bluetooth 5.0 až se 2 zařízeními doba hovoru až 4,5 h aktivní potlačení šumu v pozadí-...

+ další
51104000
SWISSTEN sluchátka Earbuds DYNAMIC Lightning YS500
399 Kč

kabelová sluchátka sintegrovaným mikrofonem délka kabelu 1,2 m minimalistické provedení se špunty plochý kabel odolný vůči zamotání konektor Lightning funkce odrušení...

51108001
SWISSTEN bluetooth handsfree headset Caller (EKO BALENÍ)
EKO balení
549 Kč –13 %
479 Kč

handsfree set ve špuntovém provedení hmotnost 7 gramů možnost spárovat přes Bluetooth 5.0 až se 2 zařízeními doba hovoru až 4,5 h aktivní potlačení šumu v pozadí...

51104100ECO
Sluchátka APPLE AirPods 2019
3 999 Kč –10 %
3 590 Kč

až 5 hodin nepřetržitého poslechu na jediné nabití hlasové ovládání okamžité spárování pomocí Bluetooth 5.0 až 24 hodin práce a zábavy díky nabíjení z pouzdra...

3507
Sluchátka APPLE AirPods Pro
5 999 Kč –8 %
5 490 Kč

až 4,5 hodiny nepřetržitého poslechu hlasové ovládání kompatibilní s MagSafe bezdrátovými nabíječkami režim Sdílení zvuku stupeň krytí IPX4 – odolná vůči vodě...

3504
SWISSTEN sluchátka Earbuds DYNAMIC USB-C YS500
449 Kč –11 %
399 Kč

kabelová sluchátka sintegrovaným mikrofonem délka kabelu 1,2 m minimalistické provedení se špunty plochý kabel odolný vůči zamotání konektor USB-C funkce odrušení...

3447
SWISSTEN sluchátka Earbuds Rainbow YS-D2 (EKO BALENÍ)
EKO balení
249 Kč –20 %
199 Kč

špuntová kabelová sluchátka délka kabelu 1,2 m konektor 3,5 mm jack plochý silikonový kabel integrovaný mikrofon možnou použít jako handsfree EKO balení

+ další
51106001ECO
SWISSTEN bluetooth sluchátka do uší Stonebuds
549 Kč

true wireless bezdrátová BT sluchátka s výdrží až 10 hodin vhodná také jako sportovní sluchátka či headset celková kapacita baterií 390 mAh doba nabíjení 2 hodiny...

+ další
54100100
SWISSTEN bluetooth bezdrátová sluchátka Hurricane
od 899 Kč–8 %
od 899 Kč

bezdrátová sluchátka s dokonalým odrušením okolí na jedno nabití až 14 hodin provozu součástí slot na micro SD kartus kapacitou až 32 GB odolná vůči vodě se stupněm krytí IPX3...

52510504
APPLE sluchátka EarPods s konektorem Lightning MMTN2ZM/A
899 Kč –28 %
649 Kč

velmi pohodlná sluchátka ve tvaru pecek vestavěný mikrofon možnost použít i jako handsfree odolná vůči vodě i potu kopírují ergonomii ucha

MMTN2ZM/A
APPLE sluchátka EarPods s konektorem 3,5 mm jack
790 Kč –43 %
449 Kč

velmi pohodlná sluchátka ve tvaru pecek vestavěný mikrofon konektor jack 3,5 mm možnost použít i jako handsfree odolná vůči vodě i potu kopírují ergonomii ucha

MD827ZM
SWISSTEN FlyPods sluchátka
1 499 Kč –20 %
1 199 Kč

bezdrátová sluchátka ve stylu Apple AirPods až 12 hodin práce a zábavy na jedno nabití vysoká citlivost 100 dB vhodná pro spárování s telefony Apple, ale i Huawei, Honor,...

+ další
53100200
SWISSTEN bluetooth sluchátka Trix
449 Kč

bluetooth sluchátka s FM tunerem Bluetooth 4.2 lze využíy i jako handsfree slot na micro SD kartu o kapacitě až 32 GB a ž8 hodinnepřetržité činnosti na jedno nabití k dispozici...

52510500
SWISSTEN Active bluetooth bezdrátová sluchátka
Více barev
399 Kč

bezdrátová sportovní sluchátka s Bluetooth 5.0 výdrž až 4,5 hodiny integrovaný mikrofon součástí balení nabíjecí kabelUSB-A/micro USB 3 páry silikonových nástavců různé...

51105091
SWISSTEN Ultra light UL-9 bluetooth headset
Více barev
od 249 Kč

bluetooth headset s hmotností jen9 g až 4 hodiny nepřetržitého hovoru propojení Bluetooth 4.2 lze spárovat až se 2 zařízeními

+ další
51105100
SWISSTEN Music Cube bluetooth reproduktor
Novinka Více barev
449 Kč

mobilní reproduktor s výstupním výkonem až 10W frekvenční rozsah 100 Hz až 20 kHz Bluetooth 4.2 výdrž baterie až 5 hodin provozní vzdálenost 10 m

+ další
52107001
SWISSTEN X-BOOM outdoor bluetooth reproduktor
Tip Více barev
699 Kč

outdoorový bluetooth reproduktor krytí IPX5 - odolný vůči stříkající vodě na jedno nabití až 8 hodin hudby využívá technologii Bluetooth 2.1 odolný pogumovaný povrch...

+ další
52104000
SWISSTEN sluchátka Earbuds Rainbow YS-D2
Více barev
195 Kč

špuntová kabelová sluchátka délka kabelu 1,2 m konektor 3,5 mm jack plochý silikonový kabel integrovaný mikrofon možnou použít jako handsfree

+ další
51106001