Zákaznická podpora:info@swissten.eu
Měna
CZK
Jazyk
Čeština

Webkamery

Pro někoho je samostatná webkamera přežitkem, protože ji má integrovanou v krytu notebooku. Co ale ti, kteří používají klasický stolní počítač? Nebojte, právě na vás ve Swissten myslíme. ▶ Webkamera Swissten bude vaším parťákem pro pracovní hovory, natáčení videí anebo třeba komunikaci s přáteli. Zkrátka pro všechny činnosti, pro které je dostatečná Full HD kvalita a rozlišení obrazu 2 MPx. A dobrou zprávou je, že je kompatibilní s Windows i MacOS.

K čemu by byla webkamera bez ➡ sluchátek a ➡ reproduktoru? I ten si můžete na Swissten.cz vybrat. A rovnou bluetooth a bezdrátový. A sluchátka? Podle libosti. Kabelová, bezdrátová, za uši, s mikrofonem, sportovní, k televizi, k počítači anebo třeba herní.

Víte, kdy se vám hodí ↪ reproduktory a jaký ↪ typ sluchátek dokáže podpořit váš výkon při sportu?

✅   DOPRAVA ZDARMA na 499 Kč                       ✅ ZBOŽÍ SKLADEM                          ✅ VRÁCENÍ DO 30 DNŮ                   ✅ ZNAČKOVÉ PRODUKTY

Jak vybrat webkameru?

Tím nejdůležitějším parametrem při výběru webkamery je rozhodně její rozlišení. Kromě toho je podstatná také snímkovací frekvence (fps), automatické ostření a samozřejmě i hmotnost a rozměry webkamery. Z dalších funkcí se může hodit dálkové ovládání, přisvícení anebo zoom.

#ShowMore#

Rozlišení webkamery

Za standard pro webkamery je považováno rozlišení Full HD (1 920 x 1 080 px). Webkamery s Full HD rozlišením jsou ideální pro konferenční i soukromé videohovory anebo pro začínající youtubery. Narazit můžete i na webkamery s rozlišením 4K Ultra HD (4 096 x 2 160 px), které nabízí nejen lepší obraz, ale často i široké spektrum nadstandardních funkcí.

Snímkovací frekvence webkamery

Tato hodnota je udávána v jednotkách fps (frame per second) a označuje, kolik snímků za vteřinu je webkamera schopna zachytit a zpracovat. Platí samozřejmě, že čím je toto číslo větší, tím získáte plynulejší a hladší obraz. Na druhou stranu vyšší snímkovací frekvence ale znamená také vyšší datový tok, a tedy i větší nároky na počítač. Běžné webkamery mají snímkovací frekvenci okolo 30 fps. Ty špičkové pak klidně i dvojnásobek.

Je potřeba na webkameře automatické ostření?

Díky automatickému ostření (autofocus) dokáže webkamera pružně reagovat na vaše pohyby a zaostřit tak, aby byl váš obličej co nejlépe viditelný. Webkamery pro profesionály sice často nabízí i možnost manuálního ostření, při videokonferenci na nastavení ostření ale většinou myslet nebudete, takže budete rádi za autofocus.

Rozměry a hmotnost webkamery

Webkameru je potřeba většinou často přenášet a případně i zabalit sebou do zavazadla na cesty. Proto by měla být lehká a skladná. Průměrné webkamery mají hmotnost do 250 g. Existuje ale přímá úměrnost mezi hmotností webkamery a kvalitou obrazu. Potřebujete-li tedy opravdu špičkový obraz a webkameru neplánujete často převážet, nebojte se investovat do rozměrného přístroje.

Co se hodí u webkamery?

  • mikrofon

Webkamera s integrovaným mikrofonem je praktická. Nepotřebujete kupovat mikrofon navíc a vymýšlet, jak ho připojit. Kvalita zvuku je u zabudovaných mikrofonů na webkameře obvykle dostačující pro konferenční hovory i natáčení videí na youtube.

  • uchycení na monitor

Existují webkamery, které je možné položit pouze na stůl. Sofistikovanější webkamery pak snadno uchytíte také na monitor, což je poměrně praktické.

  • přisvícení

Některé webkamery nabízí možnost přisvícení pomocí LED diod. To oceníte zejména, pokud chcete webkameru používat v noci a neradi byste zbytek rodiny rušili světlem.

  • funkce sledování obličeje

Vždy jste snili o tom, že jednou budete mít vlastního stalkera? S webkamerou vybavenou funkcí sledování obličeje se vám to snadno vyplní.  Bude neustále sledovat a ostřit na váš obličej, ať se budete pohybovat po místnosti anebo sedět u stolu.

Oceníte také: možnost pořizování fotografií webkamerou, dálkové ovládání, manuální nastavování zoomu a mnohé další funkce.

 

 

 

 

Nejprodávanější

1 položek celkem
SWISSTEN webkamera FHD 1080P
Novinka
799 Kč

jedinečná webkamera s automatickým ostřením rozlišení2 MPx kvalita obrazuFull HD lze používat s notebookem i Macem kompatibilní s Win 10,8,7; iOS 10.6; Android 5.0 a vyšší

55000001