Zákaznická podpora:info@swissten.eu
Měna
CZK
Jazyk
Čeština

Sluchátka

Každý milovník hudby preferuje jiná sluchátka. Nejoblíbenější u všech jsou ale ▶  bezdrátová sluchátka, která vám dodají pocit svobody. Pokud chcete zapomenout na to, že nějaká sluchátka v uších vůbec máte, sáhněte po true wireless sluchátkách. Ta budou ostatně skvělá i na sport. I když i při běhu oceníte ▶ sportovní sluchátka s kabelem. Stačí vyzkoušet. A ti, kteří rádi sahají po moderních trendech jako první, musí rozhodně zkusit ▶ Swissten bezdrátová sluchátka Bone Conduction, která využívají přenos zvuku přes lícní kosti. Takže je nemáte vůbec na uších. Usedáte často za volant? Pak potřebujete pro bezpečné telefonování za jízdyheadset anebo jakákoliv ▶ sluchátka s mikrofonem.

Ke sluchátkům se vždycky hodí kabel. Nejlépe ➡ audio kabel anebo šikovná přechodka z ➡  USB-C či z ➡ Lightning na jack 3,5 mm. Díky ní zapojíte i svá stará sluchátka do moderního mobilu a ušetříte za nová.

Víte, ↪ jak připojit bezdrátová sluchátka k PC? A ↪ jak funguje Bluetooth handsfree do auta? My ano a rádi se o naše znalosti podělíme na blogu. A úplně zadarmo vám k tomu přidáme i rady, ↪ jak správnou volbou sluchátek podpořit svůj sportovní výkon. Za to už těch pár minut čtení stojí. Co říkáte?

DOPRAVA ZDARMA na 499 Kč                       ✅ ZBOŽÍ SKLADEM                          ✅ VRÁCENÍ DO 30 DNŮ                   ✅ ZNAČKOVÉ PRODUKTY

Nejprodávanější

4 položek celkem
SWISSTEN bluetooth stereo sluchátka JUMBO hnědá
1 299 Kč –23 %
999 Kč

Bezdrátová technologie Bluetooth 5.3 + EDR Výdrž až 16 hodin Možnost provádění hovorů

52510610
SWISSTEN JUMBO ANC Bluetooth bezdrátová sluchátka, černá
1 999 Kč –25 %
1 499 Kč

Bezdrátová sluchátka Technologie Bluetooth 5.0 Výdrž až 16 hodin Aktivní potlačení hluku

52510700
SWISSTEN bezdrátová stereo sluchátka Jumbo
1 299 Kč –23 %
999 Kč

Bezdrátová sluchátka přes hlavu. Bluetooth 5.3. Dosah bluetooth až 10 m. Vydrží hrát až 16 hodin. Sluchátka s mikrofonem – můžete s nimi telefonovat. Ergonomický tvar a...

52510600
SWISSTEN bluetooth sluchátka Trix
449 Kč

bluetooth sluchátka s FM tunerem Bluetooth 4.2 lze využíy i jako handsfree slot na micro SD kartu o kapacitě až 32 GB až 8 hodin nepřetržité činnosti na jedno nabití k...

52510500

Jak vybrat ta nejlepší sluchátka v roce 2024?

Rozhodně nevsázejte pouze na vzhled sluchátek. I když ten je také důležitý, alespoň pro váš dobrý pocit. Mnohem důležitější je ale vybrat vhodný typ sluchátek, který bude vyhovovat vašim potřebám, a v zájmu vysokého komfortu poslechu se zaměřte také na technické parametry, konstrukční vlastnosti a tvar náušníků.

#ShowMore# 

Jaké typy sluchátek se nabízejí k výběru?

Určitě jste se s mnohým z nich již setkali, ale na první pohled netušili, jaké mají vlastnosti. Přinášíme vám stručné shrnutí:

Bezdrátová sluchátka

Kvůli integrované baterii je nutné je dobíjet, na druhou stranu ale umožňují volný pohyb bez omezení kabely. Bezdrátová sluchátka využijete jak pro poslech hudby, tak pro hraní her anebo na práci. Podle druhu přenosové technologie lze bezdrátová sluchátka rozdělit na:

  • True Wireless sluchátka,
  • Bluetooth sluchátka,
  • Radiofrekvenční sluchátka,
  • Sluchátka na lícní kosti.

Zatímco radiofrekvenční sluchátka jsou díky vysokému dosahu, ale i ceně vhodná spíše pro náročné uživatele, Bluetooth technologie v oblasti bezdrátových sluchátek jednoznačně vede. Dosah připojení Bluetooth sluchátek je v řádech metrů, což plně postačuje pro používání u telefonu, ale i počítače. True Wireless sluchátka jsou pak jakousi podskupinou Bluetooth sluchátek, která je specifická tím, že každý z náušníků může fungovat zcela samostatně a není kabelem ani mostem spojen s tím druhým. Nejčastějším provedením náušníků u True Wireless sluchátek jsou špunty nebo pecky.

Sluchátka k počítači

Jak již název sám napovídá, jsou tato sluchátka používána při práci s osobním počítačem. Mohou být tedy i drátová. Důraz je u sluchátek k počítači ale kladen na pohodlí, protože se předpokládá, že je budete mít na uších delší dobu například při práci. Mnohem lepší volbou než špunty či pecky jsou v tomto případě sluchátka okolo uší. Z hlediska využití lze sluchátka k počítači rozdělit na:

  • Kancelářská sluchátka,
  • Herní sluchátka.

Kancelářská sluchátka jsou určena pro dlouhodobou práci. Vyznačují se tedy nízkou hmotností, drátovým provedením a náhlavním mostem. Jsou vybavena mikrofonem, který umožňuje telefonování. Využívají se nejčastěji v call centrech anebo v běžných kancelářích pro účely videokonferencí.

Herní sluchátka mají nízkou hmotnost, pohodlné náušníky a jejich technické vlastnosti umožňují věrnou reprodukci především basů, což umocňuje dokonalý zážitek ze hry. Mohou být drátová i bezdrátová v provedení nejčastěji okolo uší anebo na uši.

Sluchátka k televizi

Tento typ sluchátek si můžete pořídit v bezdrátovém i drátovém provedení. Záleží na tom, jak moderní televizor doma máte a zda je schopný pracovat s rozhraním Bluetooth audio. Pokud ano, můžete jej klidně spárovat i s běžnými sluchátky k telefonu. Jestliže máte starší typ, volte raději sluchátka drátová, která připojíte prostřednictvím konektoru 3,5 mm jack. Důraz věnujte dostatečně dlouhému kabelu, počítejte s alespoň dvoumetrovou rezervou oproti vzdálenosti televizoru a místa sledování.

Sluchátka k televizi by měla být především pohodlná, proto je lépe než pecky anebo špunty vybírat sluchátka okolo uší či na uši v provedení přes hlavu.

Sportovní sluchátka

U sportovních sluchátek jsou kladeny extrémní nároky především na stabilitu a udržení v uchu. Důležitá je také nízká hmotnost a odolnost vůči vodě a potu. Za tímto účelem se vyplatí sledovat především druhou číslici ve stupni krytí IPxx, která by měla být co nejvyšší. Z hlediska propojení s telefonem můžete volit sportovní sluchátka drátová s konektorem 3,5 mm jack či Lightning anebo oblíbenější bezdrátová, která při sportu nebudou vůbec omezovat. Nejoblíbenějším provedením sportovních sluchátek jsou sluchátka do uší, tedy pecky anebo špunty, které jsou lehké. Někteří sportovci přicházejí na chuť také sluchátkům za uši, která ale musí dobře držet.

Tvar sluchátek podle způsobu jejich uchycení na ucho

Z hlediska provedení samotných náušníků se můžete setkat se 4 základními typy sluchátek:

  • Sluchátka do uší

Odborně se označují jako intraaurální. Jsou určena k zasunutí přímo do ušního kanálu. Setkat se můžete s dvojím provedením – špunty a pecky. Špunty jsou zasunuty hluboko do zvukovodu a díky tomu dochází k dokonalému odrušení okolí. Pecky naproti tomu drží v jeho ústí, takže se hodí spíše do situací, kdy potřebujete okolí alespoň trochu vnímat.

  • Sluchátka na uši

Tento typ sluchátek se přikládá jak je již z názvu patrné, na uši. V odborné literatuře se setkáte s označením supraaurální sluchátka. Jejich nevýhodou je menší pohodlí při delším nošení a také menší schopnost odklonit okolní hluky.

  • Sluchátka okolo uší

Tato sluchátka eliminují nevýhody předchozího typu. Obemykají ucho zvenčí a tím dokonale odruší okolní prostředí. Zároveň je možné je používat dlouhodobě, protože netlačí na ucho. Hodí se spíše na statický domácí poslech, jako studiová anebo herní sluchátka. Nejsou příliš vhodná k častému přenášení.

  • Sluchátka za uši

Sluchátka za uši jsou jakýmsi přechodem mezi sluchátky do uší a na uši. Některé modely sluchátek do uší bývají totiž vybaveny ještě sponkami kotvícími se za zadní část ucha, které pomohou pecky či špunty lépe udržet v uchu.

Existují ještě i sluchátka na lícní kosti, které jsou ale spíše zatím ne příliš často využívaným módním výstřelkem. V naší nabídce máme také jedny. Seznamte se se sluchátky Swissten Bone Conduction. Fungují na principu přenosu vibrací z lícní kosti na drobné kosti středního ucha.

Technické parametry sluchátek

Neméně důležitými parametry sluchátek jsou jejich technické vlastnosti, tedy to, jak sluchátka hrají. Z tohoto úhlu pohledu jsou důležité 3 parametry:

  • Citlivost

Tato vlastnost je zásadní pro maximální hlasitost sluchátek. Je totiž spojena s jejich akustickým výkonem. Proto platí, že čím vyšší citlivost v decibelech (dB) sluchátka mají, tím budou lépe hrát. Na vyšší citlivost spojenou s nízkou impedancí se zaměřte především, hledáte-li sluchátka k telefonu anebo k MP3 přehrávači, což jsou zařízení, jejichž výstupní akustický výkon není sám o sobě vysoký.

  • Impedance

Je udávána v ohmech (?) a její hodnota ovlivní to, jak hlasitě budou sluchátka hrát při konkrétní hodnotě napětí na výstupu. Z hlediska elektrického se vlastně jedná o elektrický odpor. Čím vyšší impedanci budou sluchátka mít, tím budou hrát méně hlasitě, ale reprodukce zvuku bude přesnější. I u tohoto parametru je důležité vzít v potaz zařízení, k němuž chcete sluchátka připojit. Čím nižší výstupní výkon u zařízení předpokládáte, tím nižší impedanci by sluchátka měla mít. Například mobily, přehrávače či notebooky vyžadují sluchátka s nízkou impedancí. U sluchátek k televizi anebo studiových si můžete dovolit impedanci vyšší a vychutnat si i zvukové detaily.

  • Frekvenční rozsah

Tento parametr ovlivňuje to, jaké frekvence budou sluchátka schopna přehrát. Udává se v hertzích (Hz), resp. jejich násobných jednotkách (kHz). Platí, že lidské ucho je schopno rozlišit frekvence přibližně od 20 Hz do 20 kHz. Tento rozsah ale s věkem klesá. Údaj o frekvenčním rozsahu sluchátek by měl být doplněn o hodnotu útlumu způsobujícího pokles hlasitosti na okrajích jejich frekvenčního pásma. Čím bude nižší, tím lépe. Ideální útlum se pohybuje do 3 dB.